11 Haziran 2014 Çarşamba

Mutlu olmak için sevmek gerek.     Sevmek,insanın doğasında olan bir güzelliktir.En güzel ve en doğal şeylerden biridir sevmek.Sevdikçe güzelleşir hayat,sevdikçe daha çok severiz yaşamayı.Sevdikçe zevk alırız yaptıklarımızdan.Sevgi mutluluğu,iyiliği ve huzuru getirir kişiye.Sevgi hayata anlam katar,tüm boşlukları doldurur.

 


       Bir insanın sevgisi ne kadar dışa vurursa o kadar çok insan onu sever;ne kadar çok insan onu severse onun için başkalarını sevmek o kadar kolaylaşır.Sevgi böylece deniz gibi,gökyüzü gibi sonsuzlaşır.

 

    İnsan hayatının tüm karşıtlıklarını çözen ve insana en büyük mutluluğu veren his,sevgiden başkası değildir.Sevildiğimizi hissetmek dünyanın en güzel hislerinden biridir kuşkusuz.Sevildiğimizi hissetmek mutluluk ve güven verir.Böylece tüm pozitif düşünceler bizimle olur ve hayattan zevk alırız.

 

 

      Eğer zor durumdaysanız,moraliniz bozuksa,içinizde sıkıntı veya korku varsa kendinize şöyle deyin :"Bu hayatta karşıma çıkan her şeyi seveceğim." Bu söze bağlı kalmaya çalışın,göreceksiniz her şey yoluna girecek.Karmaşık görünen her şey basitleşecek,tüm negatif düşünceler sevginin kollarında boğulup yok olacak..

     Mutlu olmamız için sevmemiz gerekir.Her şeyi sevmek ve her yünde sevgi ağları örerek sevmek en güzelidir.Ağa gelen kim olursa olsun onu kabul edin ve içini sevgiyle doldurun.Ayrım yapmadan her şeyi sevin.Yağan yağmuru,ağaçta öten kuşu,dinlediğiniz şarkıyı,yazı yazdığınız kalemi,her gün gördüğünüz komşunuzu,her zaman yanınızda olan ailenizi,topunuzu bahçesine kaçırdığınız için topu kesen huysuz ihtiyarı,yediğiniz yemeği vs... her şeyi sevin.  

 

    Göreceksinizki severek yaptığınız her şey sizi daha mutlu kılacak. 
Kız Kulesi/İSTANBUL

  Sevgi ile ilgili söylenmiş sözler

-Sevgiden acılar tatlılaşır; sevgi yüzünden bakırlar, altın olur; sevgi yüzünden tortular durulur, arınır; sevgiden dertler şifa bulur; sevgi yüzünden, padişah kul kesilir. -Lev Tolstoy

-Sevgi her zaman kolların açık duruşudur, sevgi için kollarınızı kaparsanız, kendiniz dışında tutacak hiçbir şey kalmadığını görürsünüz. - Leo Buscaglia

-Sevgi, kötülüğü yok ettiği gibi, iyiliği de yaymaktadır, katı kalpleri yumuşatmakta, insan doğasının en saf yönünü oluşturmaktadır. Sevgi, insanlığın dayandığı en büyük hakikattir. -Sabina

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder